Voor kopers

Huis kopen met gehuurde zonnepanelen: wat spreekt u af?

Kort antwoord:

Controleer of de zonnepanelen eigendom van de verkoper zijn of worden gehuurd. Bij huur zegt het kruisje ‘blijft achter’ nog niet wat er met het huurcontract gebeurt. Vraag het contract op en werk vóór het tekenen uit welke route mogelijk is, wie de kosten draagt en wat wordt geleverd. De mogelijkheden hangen af van het contract en de aanbieder.

Melvin de Vree - NVM Makelaar & Taxateur
Beantwoord door: Melvin de Vree

Beëdigd NVM Makelaar en NRVT Register-Taxateur bij De Vree Makelaardij. Met ruim 15 jaar ervaring is hij dé lokale specialist voor Nissewaard (o.a. Spijkenisse), Voorne aan Zee (o.a. Hellevoetsluis, Brielle) en de regio Rotterdam-Rijnmond (Hoogvliet, Pernis en Rozenburg). Gespecialiseerd in de woningmakelaardij en taxaties.

Volledige uitleg

De panelen blijven, maar wat krijgt u?

U koopt een woning met zonnepanelen. Op de lijst van zaken staat dat ze achterblijven. Dat lijkt duidelijk, totdat blijkt dat de verkoper de panelen huurt. In het voorbeeld uit de video zijn ze dus niet van de verkoper. Als u het huurcontract overneemt, krijgt u ook met maandelijkse betalingen te maken.

Dat de panelen op het dak blijven, betekent daarom niet dat koper en verkoper al overeenstemming hebben over het contract en de kosten.

Vraag het huurcontract tijdig op

Zorg als verkoper dat het huurcontract beschikbaar is voordat de verkoop start. Vraag het zo nodig op bij de verhuurder. Kijk als koper verder dan de vermelding op de lijst van zaken.

  • Wat kost het overnemen van de huur?
  • Hoe lang loopt het contract nog?
  • Welke mogelijkheden biedt de aanbieder bij verkoop of verhuizing?

Welke afspraken kunt u maken?

Misschien wil de koper na het doorrekenen de huur overnemen. Dat moet dan met de aanbieder worden geregeld; het contract gaat niet vanzelf mee met de woningkoop.

Een andere mogelijkheid kan zijn dat de verkoper de panelen van de verhuurder koopt en ze vervolgens met de woning meeverkoopt. Controleer of het contract en de aanbieder die route mogelijk maken en wat dit kost. Er is geen afkoopmogelijkheid die zonder meer voor ieder huurcontract geldt.

Wie betaalt, en wat wordt geleverd?

Aan een gekozen route kunnen kosten zitten. Bespreek daarom vóór het tekenen wie die kosten draagt en leg de afspraken vast. Maak duidelijk:

  • wat er met het huurcontract gebeurt;
  • wie de kosten betaalt;
  • wat de koper bij de woning krijgt.

Zo weet de koper waar hij ja tegen zegt. Aan het dak hoeft niets te veranderen, terwijl de afspraken over wat wordt aangeboden wél aandacht vragen.

Deze uitleg gaat over een huurvoorbeeld. De mogelijkheden en voorwaarden verschillen per contract en aanbieder.

Vragen over de verkoop van uw woning?

Wij helpen u duidelijke afspraken te maken over de woning, de zonnepanelen en het huurcontract.

Meer informatie

Gerelateerde vragen

Nieuwe antwoorden in je mailbox

Ontvang maximaal één keer per maand onze nieuwste uitleg en video's over kopen, verkopen en taxaties.

Afmelden kan altijd. Privacy